Dlaczego nie masz czasu na trening ?!

Dlaczego nie masz czasu na trening ?!


Bardzo Ciężko jest mi zrozumieć...


Bardzo ciężko jest mi zrozumieć ludzi (zwłaszcza kobiety), które mają czas na chodzenie godzinami po galeriach handlowych, w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Kupi jakąś bluzkę albo lakier do paznokci, a spędzi cały dzień w galerii..... Bo przecież nie ma się w co ubrać.... Kobiety, które mają czas na kosmetyczkę, manikiurzystkę i fryzjera... Na wielogodzinne zabiegi, by tylko z pozoru poczuć się piękniejsze. Mają czas na seriale i plotki. Mają czas na facebooka, instagram , snapa i inne.... ale .... ale nie mają czasu na trening. Bo przecież praca! dom! dzieci!

Dupa nie odrośnie...


Otóż włosy odrosną, paznokcie odrosną , ale dupa nie odrośnie! Ciało masz tylko jedno jeśli je zaniedbasz i obrośniesz celolitem to myślisz, że łatwo będzie Ci będzie to naprawić? Nie musisz spędzać na siłowni dwóch godzin każdego dnia. Wystarczy godzinka dwa, trzy razy w tygodniu. Nawet nie musisz wychodzić na siłownie! Wiele ćwiczeń możesz wykonać w domu. Godzina to tylko 4 procent dnia. Tylko 4% !  Trening, który wykonasz dzisiaj jest Twoim ciałem, które zobaczysz za rok.

Dzieci...


Dzieci są twoim największym skarbem, a nie wymówką. Nie próbuj się nimi zasłaniać i nie traktuj ich jako swoje usprawiedliwienie. Myślisz, że one się nie ucieszą, gdy zobaczą Cię silniejszą, piękniejszą i pewniejszą siebie? Pamiętaj, że aby mieć siłę troszczyć się o innych, najpierw powinnaś zatroszczyć się o siebie! 

Moje ciało jest moim przyjacielem...

Moje ciało jest moim największym przyjacielem. Zapamiętaj te słowa i powtarzaj je sobie codziennie. Zadbaj o swoje ciało, a ono odwdzięczy Ci się w przyszłości. Masz tylko jedno ciało, które musi Ci starczyć na całe życie, dlatego nie zmarnuj tego.
Daj znać w komentarzu co o tym myślisz. Zapraszam do śledzenia profilu na Facebooku i Instagramie :) Komentarze

 1. W samo sedno! A teraz drogie Czytelniczki - do roboty!

  OdpowiedzUsuń
 2. W punkt zdecydowanie. Dla mnie aktywność to najzwyczajniej część dnia i zawsze staram się ją gdzieś wpleść.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas na trening się zawsze znajdzie, wystarczy chcieć (np. wysiąść przystanek wcześniej w drodze do pracy i drogę pokonać szybkim marszem - ot najprostsza propozycja). Chyba, że się nie chce. Ale wtedy, po kiego diabła taka osoba udaje? Chyba tylko po to, żeby "inni myśleli, że nie jestem taką do końca leniwą dupą". - guess what? jesteś.
  Gorzej, jak musisz na kilka miesięcy odpuścić ze względów zdrowotnych, a lubisz sport. Jakie to sieje spustoszenie w psychice...

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak naprawdę wystarczy zaledwie 10-15 minut codziennie, żeby zadbać o siebie. Zgadzam się, że nie ma co się zasłaniać wymówkami, chociaż i tak przy dzieciach (szczególnie tych małych) może być ciężko znaleźć siłę i chwilę na ćwiczenia :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Wpis świetny. Nie każdemu jednak jest dane uprawiać sport. Mnie choroba na to nie pozwala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choroba nie jest wymówką tylko ważnym powodem. Wpis ma na celu przekonanie kobiet, że ich cele są ważniejsze od ich wymówek. Niektórzy mają ważne powody, przez które nie mogą uprawiać sportów. Myślę, że mimo choroby, strasz się żyć aktywnie. Na tyle ile jest to możliwe i dbasz nie tylko o swoją dusze, ale i o ciało. Dla niektórych aktywnością będzie wielogodzinny trening (w terenie lub na siłowni), a dla innych będzie to na przykład rehabilitacja. Najważniejsze by się nie poddawać i zawsze dawać z siebie 100 %.

   Usuń
 6. Nie ma wymówek, trzeba dbać o siebie i swoje zdrowie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kwadrans dziennie wystarczy, aby rozbudzić chęć aktywności fizycznej. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie przykłady trafiły w samo sendo! cóż czas się jednak zmobilizowac

  OdpowiedzUsuń
 9. ja ostatnio staram się znaleźć czas, ale nie zawsze mam na to siły ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zmotywowałaś mnie i to bardzo do ćwiczeń :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pij wodę!

Trening mięśni brzucha - podstawy

Martwy ciąg (deadlift)