Jak wybrać idealny shaker !

Często kupując shakery największą wagę przywiązujemy do wyglądu. Chcemy by shaker miał miłe dla oka kolory i jakiś motywujący, ciekawy napis. Należy jednak pamiętać, że shaker nie ma za zadania funkcji motywacyjnej, a mieszanie i przechowywanie mieszanek różnych odżywek, koktajli i napojów.

Osobiście wypróbowałam masę różnych shakerów. Jedne okazywały się strzałem w dziesiątkę, a inne  totalną porażką. Nie chcąc niepotrzebnie tracić pieniędzy na przedmioty, które będą mi tylko zagracać wolną przestrzeń w kuchni, zaczęłam przywiązywać większą wagę do funkcjonalności wybieranych przeze mnie pojemników i sprzętów. Tak właśnie powstała moja lista cech idealnego shakera.


Na co zwrócić uwagę podczas wyboru shakera ? :


1. Transparentność 

Im bardziej przezroczysty tym lepiej będzie odmierzyć odpowiednią ilość mieszanych płynów. Na każdym shakerze znajduje się miarka, ale nie w każdym można z tej miarki skorzystać. Miarka sprawdza się tylko gdy pojemnik jest wystarczająco transparentny. Zaoszczędza to dużo czasu, gdyż nie trzeba kombinować z odmierzaniem porcji w inny sposób.
2. Wystający ustnik.


Może to być zaskakujące, ale trafiło mi się kilka shakerów z wklęsłym lub płaskim ustnikiem. Dlatego teraz upewniam się, czy aby na pewno shaker ma wystającą szyjkę ustnika. To tak jak picie z butelki i puszki. Oczywiście łatwiej pije się z butelki (napój podczas picia  nie wycieka po bakach ustnika).
3. Rodzaj zamknięcia. 


Osobiście wolę gdy shaker jest zakręcany i ma zakręcany ustnik. Ustniki zamykane na zatrzaski często ciężko jest otworzyć i można się przy tym niepotrzebnie pomoczyć. Poza tym zakrętka nie odkręci się w torbie podczas transportu, co może się stać ze standardową zatyczką. Oprócz tego wolę gdy ustnik i zakrętka ustnika stanowią dwa osobne elementy. Zatyczka, która jest na stałe umocowana do ustnika jest niewygodna w użytkowaniu (podczas picia można sobie nią wybrudzić twarz, włosy lub co gorsza wsadzić w oko).4. Prostota


Najważniejsza cecha jaką posiada idealny shaker to prostota formy.  Im prostszy tym lepszy. Dlaczego? W shakerze mieszamy głównie odżywki białkowe i mieszanki owocowe. Często po wypiciu takiej mieszanki nie mamy czasu lub możliwości natychmiastowego umycia. Otóż taka zaschnięta odżywka jest bardzo ciążka do zmycia i pozostawia nieprzyjemny zapach. Dlatego im prostszy shaker tym łatwiej go utrzymać w czystości.Bardzo fajnym rozwiązaniem jest shaker z dodatkową przegródką do przechowywania. Świetnie się sprawdza w podróży, do pracy i szkoły. Większość odżywek należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu, a w tym szejkerze można bez problemu przechowywać dwa składniki, bez konieczności wcześniejszego łączenia. Nie miałam jeszcze okazji testować shakera elektronicznego. Może miałeś/ałaś okazję testować i podzielisz się swoją opinią w komentarzu ?


Daj znać w komentarzu co o tym myślisz. Zapraszam do śledzenia profilu na Facebooku i Instagramie :) 

Komentarze

  1. Bardzo dziękuję za ciekawy tekst dzięki, któremu już wiem jaki kupie shaker :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pij wodę!

Trening mięśni brzucha - podstawy

Martwy ciąg (deadlift)